Numerogia, podstawowe informacje. Praktyczne zastosowanie cz. 1.

A Hieroglify

Hieroglify.

Numerologia – tysiące lat przed naszą erą,  wiedza tajemna i święta, dostępna kiedyś była tylko, dla wtajemniczonych kapłanów, wiemy też że w piramidach w Memphis znaleziono 78 fresków, na których wtajemniczeni kapłani egipscy, zawarli summum wiedzy ludzkiej o liczbach.  Wszystkie starożytne kultury wykorzystywały wiedzę o liczbach, Chaldejczycy, Hebrajczycy, Chińczycy.  Znane są trzy systemy numerologiczne:
Gematria – od greckiego słowa  geometria, opiera się na alfabecie hebrajskim.
Numerologia chaldejska – Chaldejczycy znani byli ze swojego zamiłowania do matematyki,  łączyli wiedzę o liczbach z kosmosem, kolorami, dźwiękiem.
Numerologia pitagorejska, znana współcześnie. To nie Pitagoras ją stworzył ona już istniała wcześniej, on go tylko usystematyzował zintegrował i …rozpowszechnił.

Co wiemy o samym Pitagorasie? Urodził się 2600 lat temu w Syrii.
30 lat  podróżował po świecie. Uczył się od Fenicjan, Syryjczyków, Greckich filozofów, 20 lat spędził u kapłanów egipskich w Tebach.  Dopiero po 50 zaczął wiedzę zdobytą przekazywać na założonym przez siebie uniwersytecie.
Mawiał: „zasada bytu opiera się na harmonii, która wyraża się za pomocą liczb i proporcji, będących naturalną konsekwencją wszystkich rzeczy”.
Pitagoras stosował numerologię opartą na zasadzie przeciwieństw,  którą – najprawdopodobniej, zaczerpnął z wiedzy przechowywanej przez tysiąclecia w egipskich świątyniach.  Współcześni myśliciele opierając się na starej wiedzy doszli do wniosków:

„- Liczby są symbolami wyrażającymi odwieczne zasady, które rządzą tajemnym procesem Stworzenia.
– Każda liczba wyobraża czynną siłę zawierającą świadomość Mocy, której jest atrybutem (cechą, właściwością)-
– Liczby działają za pośrednictwem energii,  ożywiającej ciała i byty. Świadomość każdej liczby kształtuje rozwój, który jest czynnikiem dominującym i determinującym otaczającą rzeczywistość.
– Jako symbole owych zasad liczby znajdują swoje określone miejsce w świadomości ludzkiej a za jej pośrednictwem zawsze wytwarza się równoczesna więź między tym, kto myśli  a przedmiotem.
– Kiedy już zostanie wytworzona równoczesna więź, pomiędzy człowiekiem a światem zewnętrznym, każdy człowiek będzie działał zależnie od swoich reakcji na zgodności
liczbowe, które będą nim powodowały i osiągnie swój rozwój zgodnie z harmonią swych myśli i charakterem otaczających go wpływów”.

A fryz

czerwona rasa?

I jeszcze jeden cytat z bardzo ciekawego opracowania:
„Należy zwrócić uwagę, że wprowadzenie numerologii do praktyk magicznych, znalazło swoje najwyższe uznanie i przetrwało do dzisiaj w Kabale, czyli wiedzy przekazanej, którą Mojżesz wydarł był starym świątyniom tebańskim, gdzie egipscy kapłani przechowywali archiwa wymarłej Czerwonej Rasy, oraz archiwa Kościoła Ramy, zwanego Wielkim Ojcem Białej Rasy.  Oprócz operacji literowych dokonuje się również operacji liczbowych i w ten sposób wydziera naturze jej najskrytsze tajemnice”.

Praktyczne zastosowanie:
Jeśli się chce zdobyć fortunę, dobrze byłoby poznać system jaffar: — jest on najczęściej wykorzystywany w wyścigach i grach liczbowych. :)
Przełożony na angielski przez Araba Sheika Habeeba Ahmada w 1902 roku, system ten jest używany do dzisiaj z powodzeniem, na wyścigach konnych, podobnie jak wówczas, kiedy został napisany. Podstawowym czynnikiem systemu jaffar  jest imię, czas i miejsce. Używa się go oczywiście także w innych grach hazardowych, jak loterie, giełdy.
Oto stara formuła jaffar: „Lepiej, jeśli będzie młodszy od współzawodnika swojej klasy i starszy od przeciwnika; ale jeśli obaj posiadają tę samą liczbę, młodszy zwycięży.”
Źródło: ja z niego korzystałam ale opracowanie tematu piszący pobrał stąd.

Ciekawe informacje na temat liczby Siedem. Przypomnę może – albo poinformuję, że rok 2014   jest pod silnym wpływem liczby siedem:

„Liczba siedem, którą magia darzy tak wielkim szacunkiem, nie jest pozbawiona sensownego znaczenia.
Oto uwagi na jej temat pewnego słynnego uczonego:
Do siódmej godziny po urodzeniu nie można wiedzieć na pewno, czy nowa istota będzie żyła. Po siedmiu dniach od urodzenia dziecku odpada pępowina.
Po dwudziestu i jednym dniu po raz pierwszy unosi ono głowę (trzy razy siedem).
Po siedmiu miesiącach wychodzą mu pierwsze zęby.
Po dwudziestu i jednym miesiącu mówi i gestykuluje (trzy razy siedem).
W siódmym roku życia wychodzą mu drugie zęby i całkowicie opanowuje swoje ciało.
W czternastym roku życia w warunkach normalnych rozpoczyna się jego aktywność seksualna (dwa razy siedem).
W wieku dwudziestu jeden lat kończy się proces wyrastania brody i istota ludzka jest całkowicie uformowana fizycznie (trzy razy siedem).
W dwudziestym ósmym roku życia kończy się całkowicie rozwój fizyczny i zaczyna dominować rozwój umysłowy (cztery razy siedem).
W trzydziestym piątym roku życia osiąga się najwyższe możliwości sił fizycznych i dynamikę (pięć razy siedem).
W wieku czterdziestu dwu lat osiąga się najwyższy punkt ambicji materialnych (sześć razy siedem).
W czterdziestym dziewiątym roku życia dochodzi się do największej rozwagi i rozsądku i rozpoczyna się proces osłabienia fizycznego (siedem razy siedem).
W pięćdziesiątym szóstym roku życia osiąga się pełnię możliwości intelektualnych (osiem razy siedem).
W sześćdziesiątym trzecim czynnik duchowy góruje nad materialnym (dziewięć razy siedem).
W siedemdziesiątym roku życia rozpoczyna się odwrót czynnika umysłowego i seksualnego do dzieciństwa. W warunkach normalnych zarówno mężczyźni jak i kobiety nie czują już instynktu rozrodczego, co stymuluje wszystkie ich działania (dziesięć razy siedem)”.
:)
Wierzymy? Nie? – ALE:
W numerologię nadal wiele osób wątpi, część się jej  sprzeciwia.
A przecież przed siłą liczb nie ma ucieczki. Przykład?
Wiara, że liczba może przynieść pecha. Na wielu brytyjskich ulicach nie ma domów z numerem „13”, zamiast tego „12 a” i „12 b”.
Lęk Japończyków przed „4”- wierzą, że niesie ze sobą energię śmierci. Dlatego nie nadają tego numeru hotelowym pokojom i starają się nie budować czteropiętrowych budynków.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Numerogia, podstawowe informacje. Praktyczne zastosowanie cz. 1.

 1. AnkaW pisze:

  O, to pełnia możliwości intelektualnych jeszcze przede mną. :)

 2. iwand71 pisze:

  No to ja mam w tym roku szczyt ambicji materialnych hehehe :-)
  No i bardzo dobrze bo kasa mi potrzebna na podróże.

 3. abigail pisze:

  :)… Ciekawe :D. Ja już niedługo osiągnę maksimum ambicji materialnych :P – ciekawe co to oznacza…

 4. ewa z mazur pisze:

  czynnik umysłowy nad materialnym? a potem tylko demencja……

  • elka pisze:

   E tam zaraz demencja :). Mam sąsiadkę 90 lat w zeszłym roku skończyła, krzyżówki rozwiązuje z wnukami o wszystkim dyskutuje, widać nie ma jeszcze przypisanej 70 – tki. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>