Rola w związku. Role trudne i jeszcze trudniejsze ale nasze role codzienne w każdym związku.

Warto poznać swoją rolę w związkach jaką odgrywamy w  teatrze życia, może to nam pomóc zrozumieć siebie i trudności z jakimi się borykamy w kontaktach z bliskimi i nie tylko.

Obliczyć jaka rola nam w związku przypadła nie jest trudno wystarczy tylko:
pierwsza samogłoska w imieniu  i ostatnia samogłoska w nazwisku, dodaj.
Np. Adam Kowalski – pierwsza samogłoska imienia to literka -A- liczba tej litery to -1-. Ostatnia samogłoska nazwiska to -I- liczba -9-. Po dodaniu liczb 1+9= 10=1 – przewodnik w  związku.
Kobiety zmienne są. :) Role swoje zmieniają, przed zmianą nazwiska inna i po zmianie inna. Trzeba obejrzeć uważnie obie, bo  się one  przenikają wymieniając, czasem odgrywa się jedną rolę a czasem drugą.

A teraz samogłoski i wartości liczbowe z nimi związane:

A – liczba –  1 –
U – liczba -3-
E – liczba  -5-
O – liczba -6-
Y – liczba -7-
I – liczba -9-

A teraz przyjrzyj się swojemu imieniu i nazwisku i dopasuj liczby do samogłosek no i przeczytaj opis.

Pierwsza rola Jedynka i Przewodnik w związku, nie jest łatwa wcale.
A + I najczęściej;  E + E = 10;  Y + U = 10 Jedynka:
Przewodnik w związku: jak powinna wyglądać rola Przewodnika? Co robić powinien lub nie powinien Przewodnik? Na pewno nie krytykować wszystko i wszystkich, tylko … motywować, napełniać odwagą, możesz, potrafisz. Przewodnik powinien być i opiekuńczy łagodny wręcz matczyny, ale też podstępny ten drugi zmusza do dyscypliny do uczenia się. Bycie na przemian delikatnym i podstępnym wcale nie jest łatwe. Przewodnicy często otrzymują partnera biernego, pasywnego, to nie powinno ich prowadzić do nieustannej krytyki jego zachowania, ale do docenienia ciszy i spokoju domowego ogniska a właściwe motywowanie partnera, może pozwolić na przekroczenie jego bierności czy nieśmiałości.
Niestety ludziom z rolą przewodnika w związkach najbliżej jest do krytyki  albo do ataku, słuchają niezwykle rzadko i zawsze niechętnie. To często rola mężczyzn.

Rola numer 2 – Dwójka czyli  Bierna podpora.
E + O; E + A;  A + A;
Bierna podpora. Rolę tę najczęściej mają do odegrania kobiety i to wcale nie bierne a wręcz przeciwnie. To dopiero rozdarcie wewnętrzne. Rolę taką otrzymują  ludzie najczęściej myślący o wszystkich, obejmujący umysłem wszystkich, opiekuńczy, mają stać na uboczu, mają biernie uczestniczyć w życiu i najczęściej ….nic z tego nie wychodzi, bo poganiając swoich partnerów do działania, wkurzają się czekając i większość roboty sami wykonują. To nie jest dobrze bo bierna podpora powinna dążyć do bycia razem do tworzenia razem, motywując niechętnego partnera do współdziałania. Więc nie trzeba być wyrywnym i trzeba się nauczyć …prosić o pomoc. To też ważna część tej roli. Może nawet najważniejsza, bo tu akurat ludzie mają jakieś zahamowania w proszeniu o pomoc, jakąś ciężką potrzebę udowadniania, że sobie z wszystkim świetnie poradzą.

Rola numer -3- Trzeba okazywać szczerze swoje uczucia wobec partnera.
O+ O; I + U,
Czyli mówić to, co myślę naprawdę a nie unikać konfliktów, unikać trudnych problemów, omijać szerokim łukiem. Partner nie musi wymuszać, wyduszać z ciebie tego co myślisz, twoich opinii, twojego zdania. A ty nie musisz dusić w sobie swego oburzenia, swojej bolesnej niezgody, na zachowania partnera. Ludzie o takiej roli generalnie otrzymują „nieznośnych” partnerów i będą oni nieznośni tak długo, aż się nauczysz mówić co myślisz, aż wyrazisz swoje uczucia prawdziwe wobec partnera. Przestaniesz odgrywać rolę a staniesz się prawdziwym partnerem, takim jakie znaczenie słowo to ma. Partner znaczy partner. Oczywiście łatwiej jest zamknąć się w sobie nadąć zmienić się w wielką zamkniętą kulę a nie powiedzieć – nie wyrażam zgody na takie zachowanie, łatwiej jest odejść i poszukać „milszych” związków, łatwiej jest zmilczeć, ale pamiętaj nie znajdziesz „milszych” związków, będą może mniej ekstremalne, zawsze jednak partnerzy od ciebie wymagać będą: szczerych odpowiedzi i szczerych deklaracji – nie wiedzieć czemu, może nie dowierzają deklarowanym uczuciom? Weź więc pod uwagę to co mówią i czego od ciebie żądają, może właśnie nadszedł czas na prawdę i szczerość?

Rola numer 4. unikać monotonii i przyzwyczajenia.
A + U, Y + O
W tej roli mieści się duży skrót opisujący liczbę cztery, której działanie opisać można jak pękniętą płytę, stale zacinającą się w jednym miejscu i powtarzającą w nieskończoność jedno słowo, jeden dźwięk, jeden nastrój. Unikać monotonii, czyli zmieniać, weryfikować swoje poglądy,  nie bać się zmian, szukać nowego. Rola jaką trzeba w swoich związkach realizować, polega więc na, nie przywiązywaniu się do swoich racji, nie narzucaniu swojego zdania, swojego autorytetu swoich opinii, jako jedynie obowiązujących w twoich związkach. Unikać monotonii – stale te same powtarzane pretensje, stale te same żale, stale te same myśli i stale te same słowa, jakimi się je wyraża. Zmień je, przekształć w inne, mniej emocjonalne, wrzaskliwe czy płaczliwe a przyzwyczajenia? Te same ścieżki którymi zawsze chadzasz, twoja kuchnia, twój dom, twój sklep, tak samo wiązany fartuch czy krawat, tak samo robiony obiad od wieków tak samo. Ale nie wściekaj się tak zaraz, co to za wrzaski – o właśnie, to też  jest twoje przyzwyczajenie – reakcja, na zagrożenie jakie przed tobą stanęło, dziwne to bardzo, ale tak właśnie nauczyłeś się reagować, stój nie obrażaj się nie odwracaj się …. wołanie na puszczy. Zwróć uwagę że właśnie tak reagujesz na okrągło i to są właśnie przyzwyczajenia a ponieważ odęty jesteś i karzesz się przepraszać, masz mało przyjaciół i bliscy cię starannie omijają, milcząc.

Rola numer 5okazać stałość w zrealizowanym związku.
Y + Y oraz I + E
I znów mamy tu w tym krótki zdaniu bardzo skrócony opis liczby pięć. Tu,  trzeba nauczyć się stałości. Stałość – czyli nie zmieniać ciągle poglądów: na swojego partnera, na świat, na rodzinę. Stałość, oznacza także trzymanie się swoich racji, niezależnie od tego  jak groźnego masz naprzeciw siebie przeciwnika. Piątka to żywioł powietrza i jest ciągle „aktualizowana” czyli zmieniane są zapisy w niej a stałość oznacza trzymanie się jednej określonej opcji, jednego kierunku. Okazać stałość jest trudno, bo w tej liczbie stałości nie ma, może się okazać że dziś się partner podoba jutro już nie, bo ktoś powiedział coś krytycznego na jego temat. Ludziom mającym taką rolę niezmiernie trudno być wiernym jednemu partnerowi a także wiernym sobie, wiernym swoim poglądom, swoim uczuciom i gdy ktoś tupnie nogą…..

Rola numer 6 – być powiernikiem partnera i strzec jego równowagi.
 E + A; E + O; I + O
Bardzo trudna rola, podobna trochę do liczby dwa, dochodzi  powiernictwo i równowaga partnera. Nie oznacza tylko mężczyzny czy kobiety partnera a oznacza tutaj także rodzinę, dzieci, przyjaciół. Generalnie ludzie ci otrzymują dość trudnych partnerów, szybko wpadających z jednej skrajności w drugą. Chodzi o nauczenie siebie, akceptacji odmiennych stanów świadomości i poglądów i chodzi o nauczenie się bycia cierpliwym. Być powiernikiem partnera znaczy umiejętność słuchania i słyszenia, umiejętność wyrobienia w sobie akceptacji dla odmienności, umiejętność wsparcia, wreszcie zrozumienia że wszyscy zasługują na współczucie. Często ludzie uciekają ze związków w których muszą mieć dużo cierpliwości i słuchać płaczu i użalania się nad sobą, uciekają także ze związków w których partner nie panuje nad sobą, ale rola pozostaje, więc naucz się korzystać z niej, wykorzystaj ją maksymalnie dla siebie, obróć ją na swoją korzyść, by z niej maksymalnie skorzystać. Słuchaj i ucz się, uważność jest celem tej roli i tego kierunku.

Rola numer 7- Wyjść ze swego egoizmu.
A + O,  I + Y; 
To jest rola jak pisze – wyjść z punktu odniesienia  jaki jedynie istnieje w całym wszechświecie – własny pępek. Wyjść, znaczy nauczyć się widzieć innych dookoła siebie, wyjść – znaczy się, nie jestem jedyną ważną istotą są inni, ich zdanie, ich opinie też są ważne, muszę więc ich zauważyć, muszę nawiązać z nimi kontakt. Wyjść oznacza dostrzec świat dookoła, dostrzec partnera, zanim on  nie odejdzie znudzony na śmierć jedynym ważnym pępkiem na świecie. Nauczyć się kontrolować siebie, swoje emocje, to także należy do zadań jaki ma przed sobą człowiek, który ma wyjść ze swego egoizmu. Zrozumieć że to twoje emocje, twoje niechęci, twoje przywiązania, twoje jedynie słusznie racje i tylko ty, możesz je zmienić. Twoje – więc to TY musisz popracować nad sobą. Panowanie nad sobą nad swoim umysłem w tej roli, musi zostać osiągnięte, inaczej klapa na całej linii a zacząć trzeba od zrozumienia, że one – poglądy, przywiązania, emocje są twoje i to ty nad nimi panować masz a nie one tobą szarpać na lewo i prawo mają. Zwróć uwagę na przywiązania, do swoich opinii, oraz także do swoich przekonań, nie narzucaj ich innym, nawet subtelnie.

Rola numer 8 – Zmniejszyć skłonność do zazdrości.
A + Y oraz E + U;
Trudne zadanie. Można się tu samemu zmanipulować nieźle. Bo uczucie zazdrości jak kolec głęboko tkwi wewnątrz jaźni, dostrzec go trudno. Twoje racje popierane być mogą  argumentacją logiczną, tyle że u podstawy tej  analizy tkwi …zazdrość. Zmniejszyć skłonność do zazdrości. Generalnie postrzega się zazdrosnych ludzi jako robiących awantury partnerom, mężczyzn i kobiety. Nie, to nie tylko tak,  to też czasem,  ale tu akurat właśnie rzadko spotykane są takie napady, bo zazdrość jest …snobem, tam jej kolec głęboko utkwił, zazdrość jest ambitna, zazdrość powiada: on, ona, ono MOJE jest. Zazdrość powiada dlaczego nie ja? Zazdrość mówi – ona spojrzała na innego, zazdrość karze śledzić, zazdrość … – rola trudna, bo trudno zauważyć w którym miejscu utkwił kolec. Ale jeśli tego nie zrobisz, przeputasz swoje życie na walkach z innymi na kolekcjonowaniu zaszczytnych stanowisk, medali,  kolejnych awansów. Jeśli cię gdzieś nie chcą, to znaczy że to jest gorsze, że to jest nie dla ciebie. Zwróć uwagę na swoją skłonność do snobizmu, zwróć uwagę jak jesteś krytyczny/a w stosunku do innych, na swoje poddawanie krytyce wszystkiego i wszystkich. Trudna rola tak jak trudna jest liczba osiem, której zadaniem jest zdobywanie świata, poszerzanie swoich zdobyczy swoich terytoriów. Zwróć uwagę zanim przegrasz swoje związki.

Rola numer 9  wykazywać dużo cierpliwości i tolerancji niezależnie od charakteru związku.
I + I a także Y + U.
Także trudne zadanie – bo partnerzy nadwerężać się starają jak mogą, tę cierpliwość i tolerancję. I tu tak samo jak w liczbie -6- jest mowa o cierpliwości, tam należy być powiernikiem a tu już wyłożona kawa na ławę – niezależnie od charakteru związku, pisze jak byk!! Tu się trzeba uczyć słuchać i patrzeć uważnie, swoje krytyki należy w buty sobie wsadzić, wspierać trzeba się nauczyć. Bierz się w garść i słuchaj i patrz nie gadaj, tylko słuchaj, naucz się tego na pamięć masz słuchać i słyszeć. Trudna sprawa dla rozgadanych, słyszeć co mówią inni, wyraźnie słyszeć co do Ciebie mówi partner i mieć dla niego dużo tolerancji. Możesz się zdziwić jak zaczniesz praktykować tę „mantrę”  jak się zmieni twój związek. Partner rozkwitnąć może, zauważony, doceniony nie krytykowany i atakowany.
Nie gadaj za dużo o sobie, nie krytykuj na lewo i prawo, słuchaj uważnie, nie mów co widzisz złego,  każdy głupi to potrafi, mów co widzisz w nim/niej dobrego. Chwal doceniaj, naucz się dziękować i być wdzięcznym. Przecież mówiłam że trudna rola, prawda? Ale taką masz i jest twoja, więc bierz się za robotę i nie jęcz. :).

„Moc która się wyodrębnia tworzy formy a fale mogą być zredukowane do wartości liczbowych.” – numerologia Chaldejska. Numerologia – tysiące lat przed naszą erą,  wiedza tajemna i święta, dostępna kiedyś była tylko, dla wtajemniczonych kapłanów, wiemy też że w piramidach w Memphis znaleziono 78 fresków, na których wtajemniczeni kapłani egipscy, zawarli summum wiedzy ludzkiej o liczbach.  Wszystkie starożytne kultury wykorzystywały wiedzę o liczbach, Chaldejczycy, Hebrajczycy, Chińczycy.

Numerologia to moja pasja i miłość od wielu wielu już lat.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

16 odpowiedzi na „Rola w związku. Role trudne i jeszcze trudniejsze ale nasze role codzienne w każdym związku.

 1. Olga Jawor pisze:

  Elusiu, a czy brać pod uwagę nazwisko panieńskie, czy też obecnie uzywane?Bo jesli chodzi o obecnie uzywane, to sobie wszystko obliczyłam (także męzowi) i zgadza się co do joty! A jeśli panieńskie, to wychodzi cos zupełnie innego!Tak, czy siak niesamowite to wszystko!:-)♥

  • elka pisze:

   Trzeba obejrzeć uważnie obie, bo się one przenikają wymieniając, czasem odgrywa się jedną rolę a czasem drugą. :)
   Bo kobiety zmienne są :) a poważnie mamy szansę dzięki zmianie nazwiska na inną rolę i większe możliwości. To samo dotyczy cech charakteru po zmianie nazwiska zmienia się często liczba i większa pula cech do naszej dyspozycji co bywa …. rozwijające i trudne zarazem ale możliwości są.
   Pewnie że niesamowite kocham te wiedzę. :)
   Uściski kochana ♥

 2. Pantera pisze:

  Jestem przewodnikiem i nie jest to dla mnie zadnym zaskoczeniem. :)

 3. iwand71 pisze:

  Elu, a co jak wyjde za maz? Do tej pory, czy tez z moim panienskim czy slubnym nazwiskiem, jestem przewodnikiem, ale jak ponownie wyjde za maz i zmienie nazwisko, to juz nie bede. Jak to czytac?

  • elka pisze:

   Trzeba obejrzeć uważnie obie, bo się one przenikają wymieniając, czasem odgrywa się jedną rolę a czasem drugą. :)
   Dopiero po czterech latach od czasu zmiany nazwiska, zacznie działać nowa i jej cechy wymieniać się będą ze starą. :)

 4. anabell pisze:

  Przed zamążpójściem A + A, po A+ O. Ale mimo wszystko staram się nie zatracić zdrowego egoizmu.
  Miłego;)

 5. Stokrotka pisze:

  O matuchno!
  Ile to roboty przede mną. I kiedy ja to zrozumiem???
  :-)))

 6. 4_dina pisze:

  I zament w glowie od tego mam, co mnie podkusilo? Pierwsze mialam A + A wic bylam dwojka, czyli – bierna podpora. A potem mi sie nazwisko zmienilo i mam A + E wiec jestem szustka, czyli jestem powiernikiem partnera i strzege jego rownowagi. Z kolei moj slubny tez ma A + E … To kto czyjej rownowagi strzeze? I po co m i to bylo?

  • elka pisze:

   Po to by umieć być razem. Gdybyście byli razem przewodnikami, raz dwa związek by się skończył a tak trwa i dobrze się ma, prawda?

   • 4_dina pisze:

    Roznie to bywalo … A zeby bylo ciekawiej to w naszej rodzinie dzieci tez maja A + E, i nawet corka po dodaniu sobie mezowskiego nazwiska nadal ma A + E i tylko starsza wnuczka jest wyjatkiem, bo ona ma I + E.

    • elka pisze:

     Jak w każdym związku jest różnie, ważne że jesteście dalej razem. Widzę że się numerki spodobały może coś jeszcze o tym skrobnę? :)

 7. Mercedes pisze:

  Kobiety zmienne są i tu się z Tobą zgadzam … :) Resztę traktuję jako miłą zabawę w poznawanie siebie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>