UWAGA!! Rozpowszechniaj. Sprzeciw blogowiczów przeciw bezkarności gwałcicieli.

Baner w Łomży: „Gwałcą. Mają pieniądze, władzę, pozycję. Są poza sprawiedliwością. Artykuł w Wyborczej  TUTAJ:

Retrospekcje  Wolanda,  post warto przeczytać TUTAJ: wszystkie opinie  w komentarzach warto poznać.
Następnie Anabell podjęła temat na swoim blogu TU: inni też takie posty piszą.

To jest protest nas, naszych sumień wytrząśniętych bezkarnością oraz oburzeniem że taki „cap” potrafi być jeszcze oburzony z tekstu Wolanda cytuję:

„Wiecie, że jeden z capów zamieszanych w aferę z wykorzystywaniem nieletnich pyskował do kamery, że (cytuję) ”15 lat, to nie dziecko- nawet jeśli seks był, to jaka to zbrodnia”.

Wykorzystywane dziewczynki z domu dziecka przez biznesmenów,  policjantów, lekarza wszyscy którzy mieli się opiekować i zapewnić bezpieczeństwo.

Możemy powiedzieć takie mamy społeczeństwo i to ono daje pozwolenie na takie zachowania. To społeczeństwo bez miłości w rodzinach, wychowuje chłopców by swoim chuciom pobłażali. Przez matki uwielbiające swoich synów, nie kochane żony, związki zawierane bo trzeba, bo dzieci trzeba mieć.
To społeczeństwo które nie zna słowa apostołów: „jeśli oczy twoje wiodą cię na pokuszenie to je sobie wydrzyj”. Nie zna bo kto ma go nauczyć ci „słudzy” boży którzy sami sobie pobłażają, wychowani przez matki całujące ich w tyłki z radości, że urodziły chłopaka i on na księdza się szykuje.

Wołajmy na swoich blogach  piętnując tych … synów. Ostro bez pardonu aż zamilkną i zaczną się wstydzić.

A ponieważ temat od lat mnie bulwersuje kilka zebranych informacji szczególnie mnie wkurzających opisałam w  komentarzu u Anabell:

Przyzwolenie społeczne. Mężczyźni są tak wychowywani szczególnie na wsiach i małych miasteczkach. Wolno im wszystko, jakoś nie byłabym zdziwiona, gdyby i swoje córki tak samo traktowali, i szwagrowskie córki także.
W małym miasteczku była opisywana bulwersująca sprawa, pani doktor ginekolog, opatrywała pięcioletnią zgwałconą przez ojca dziewczynkę, gdy starsza gwałcona przez całe dzieciństwo, złożyła na ojca skargę na policję, pani doktor pytana czemu nie poszła do prokuratora powiedziała: „oni się tak pięknie modlą całą rodziną w kościele”.
Starsza została przez małomiasteczkową społeczność uznana za zdzirę i wywłokę bo „zły to ptak co swe gniazdo kala.” No i oczywiście „gdyby suka nie dała to by pies nie wziął” to akurat dotyczyło tej pięciolatki.
Pewien mężczyzna co gwałcił swoje małe córki, ale starał się „by je nie bolało” zwrócił się po pomoc do księdza, bo zaczął podejrzewać że coś z nim jest nie tak, gdy przymierzał się zgwałcenia syna. Temu księdzu zajęło kilka miesięcy rozmów, zanim chłop zrozumiał że źle postępuje. Oni tego nie rozumieją są tak wychowywani, by sobie pobłażać, swoim chuciom pobłażać. Koleżanka zwiała z małego miasteczka, gdzie była nauczycielką biologii. Uczennica zwróciła się do niej z prośbą o pomoc, ojciec i wujek. Gosia nauczycielka do dyrektora, dyrektor: nie pomogę, Gośka do proboszcza, nie „będę zaczynał wojny z parafianami”. Gdy zobaczyła jak szeroki jest to problem w małym miasteczku, nie mogąc nic zrobić, wróciła do dużego miasta.
Wychowywać trzeba chłopców od małego nie w uwielbieniu, bo się chłopak urodził, tylko nauczyć szacunku do sióstr i matki a to za trudne jest dla mentalności wiejskiej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „UWAGA!! Rozpowszechniaj. Sprzeciw blogowiczów przeciw bezkarności gwałcicieli.

 1. Pantera pisze:

  Zastanawiam sie tylko, gdzie byli ci wszyscy oburzeni, kiedy klechy gwalcace dzieci, wychodzily z opresji calo, rzadko dostajac w wyrokach zawiasy. Dlaczego wtedy nikt nie zwolywal kampanii protestacyjnej na blogach?
  Wykorzystywanie dzieci przez doroslych jest najbardziej ohydna zbrodnia i powinno byc surowo karane. Karani powinni byc WSZYSCY, dlaczego wiec zwolnienie z odpowiedzialnosci cywili budzi taki protest, a kiedy duchownych zwalniano, wszyscy milczeli?

 2. Orka pisze:

  Co racja to racja Pantero….

 3. Woland pisze:

  Dzięki za pomoc. Na poruszony przez Ciebie i u mnie temat odpowiedziałem Ci u siebie, ale mogę i tu odpowiedzieć:
  Wiem, o czym piszesz. Trzy lata temu opisywałem podobne klimaty:
  baluwolanda.blog.onet.pl/2012/02/21/miasto-grzechu/
  Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.

 4. elka pisze:

  Zbrodnią jest wykorzystywanie bezbronnych, tylko i wyłącznie tchórze tak robią.
  Nie ma odwagi w tym świecie, tylko zabić zastrzelić zgwałcić i najlepiej bezbronnego i związanego dla pewności.
  Śmierdzące tchórze i tyle.

 5. ewa z mazur pisze:

  elka dla mnie każdy taki co gwałci, płaci albo nie, takie dziewczynki, to człowiek nienormalny, chory, i powinna być na takich kastracja. choćby chemiczna. bez wyjątku: pan, pleban, wójt, chłop zwykły. nie mam słów na nich ot, co!

  • elka pisze:

   Dokładnie ja dodaję tchórze i tyle.

   • Jasna8 pisze:

    Zgadzam się z Ewą, ale czy to ktoś zrobi?
    Wątpię…
    Każdy zabiegany zapracowany i patrzy swego nosa…
    To bieda powoduje przyzwolenie na takie zachowania.
    U nas ostatnio zwolenienie grupowe 70 szwaczek zwolniono z pracy i zlikwidowano zakład…

    • elka pisze:

     Nie było zbytu? To duży zakład nieźle się trzeba było nabiegać by znaleźć klienta. Trzeba też zadbać o atrakcyjne szyte ubrania. Zmienić kolekcję, poszukać innych odbiorców. Znam trochę ten rynek i wiem że łatwo nie jest, ale wielu się udaje. Od dłuższego czasu usiłuję kupić spódnicę z firmy Ella u nas i dużo jest takich chętnych na to wdzianko, :) ale oni nie nadążają po prostu.
     Może lepiej zlikwidować ogłosić upadłość niż się zatroszczyć o firmę. Kuzynka prowadziła dużą firmę zatrudniała szwaczki, miała dużo maszyn i wiem jak się nastarała o atrakcyjne wzory szytych ubrań. Dopóki ona prowadziła, firma prężnie działała, spadkobiercy zniszczyli, dumni że są „właścicielami”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>